ytgnl-103185.jpg
Miroslav Živkov
(* 30.3.1991)
Z-nikon-d600-front2-s.jpg
Nikon D600
Fotogalerie Vokviž
Před nedávnou dobou jsem začal fotografovat...
Still under construction...

Rosa coeli, zřícenina

Rosa coeli, 29.10.2016

Zřícenina kostelu, Dolní Kounice

Napadla mě skvělá věc - znáte takové ty fotky zřícených kostelů ze Skotska? Já ano a napadlo mě - u nás jsou určitě taky nějaké....
Chvilka na googlu a opravdu, pár by se jich našlo. A vida, jedna docela kousek odtud a zrovna asi jedna z nejhezčích, největších...
Včera vymyšleno, dnes uskutečněno, tomu říkám panečku efektivita. :)
Jelikož mám dokonalý orientační smysl, tak mi stačilo dvakrát mrknout na mapu... vypsat si dědiny, přes které pojedu... mno a zabloudil jsem jen 2x. :)
Ale jen chvilkově - když se potřebujete dostat do Telnic a Otmarova a cedule na rozcestí nabízejí Brno a Hodonín... mno, brzy jsem si uvědomil, že správně bylo na Hodonín, nikoliv na Brno. :) Ale od toho výlety jsou, ne? Od cestování. :) Jsem to otočil a už mě pak nemohlo nic zastavit.
Až na Dolní Kounice samotné... tam jsem pak měl zase trošku pěší dilema - jednak se mi nějak podařilo přijet odjinud, než jsem plánoval, ale jen chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomil, že jsem přesně tam, kam jsem chtěl přijet - na parkoviště na Masarykově náměstí.
Pak už to bylo snadné, podle mapy jsem věděl, kterým směrem se vydat - navíc cedule na náměstí ukazovala taky jasně, vlevo. Mno tak jsem šel vlevo a došel... k řece?!
Labutě u protějšího břehu řeky Jihlavy bleskurychle zareagovaly a hned byly u mě.
"Holky, já pro vás rohlík ale nemám, tohle byla neplánovaná návštěva," omluvil jsem se jim a dal si čelem vzad. Evidentně cedule nemyslela až tak moc vlevo, ale jen ulici, která byla vlevo od kostela, který je na náměstí za onou cedulí, nikoliv tu, která vedla přímo vlevo a po které se člověk dostane k labutím. Ale možná to narafičily ty labutě... aby měly víc jídla od turistů.
Vydal jsem se tou 'levou' ulicí a... po pár metrech jsem znejistěl... jdu správně? Co když cedule, kterou tam dal někdo, kdo věděl, kterým směrem je Rosa coeli, a která je tam už roky, ukazuje špatně? Logické, že? Ani ne. Stejně jsem znejistěl a dal se podél hlavní cesty - cestou vpravo od kostela, který je na náměstí. Cedule ukazovala vlevo, já šel vpravo, jsem asi rebel. Nebo trouba.
Ale z mapy jsem věděl, že bych to neměl minout ani podél hlavní silnice. A tam se taky po nějakém čase objevila cedule, tentokrát jasná - k Rosa coeli doleva.
V půlce uličky jsem si říkal, že je zvláštní, jak označí směr od hlavní ulice, ale dál už žádné směrovky nejsou. Jo, v té chvíli jsem uviděl další směrovku. :)
Ovšem kdyby tam nebyla a já vstupní bránu a monumentální zříceninu kostela přehlédl, asi bych si musel naliskat. Takže cedula zas tak moc potřeba nebyla.
U vchodu jsem zaplatil vstupné - dospělý za 30 Kč + 30 Kč za focení. Dobrá cena.
Jen je škoda, že je tam zákaz focení aranžovaných fotografií s modelkou... tak krásně by tam vypadaly fotky v černých gotických šatech!
Vnitřek byl parádní. Zříceniny mě prostě fascinují... obvzlášt takhle zachovalé, kde se dá prolézt kdeco. A taky jsem kdeco prolezl - také jsem vystoupal na nejvyšší věžičku po úzkém točitém schodišti. Ta věžička je vidět na prvních fotkách - vpravo se tyčí skoro stejně vysoko, jako zbytek štítu budovy. Zatraceně těsné schodiště, ale stálo to za to. :)
A konec kecání, hrr na fotky!
DSC_7224 kopie.jpg
DSC_7226 kopie.jpg
DSC_7227 kopie.jpg
DSC_7235 kopie.jpg
DSC_7238 kopie.jpg
DSC_7251 kopie.jpg
DSC_7258 kopie.jpg
DSC_7262 kopie.jpg
DSC_7272 kopie.jpg
DSC_7275 kopie.jpg
DSC_7278 kopie.jpg
DSC_7281 kopie.jpg
Přikládám odkazy na své oblíbené weby.
All photographs by Vokviž
Logo PhotoExtract.com
Fotografie publikuji
i na PhotoExtractu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one